Logo Powiatu Lidzbarskiego
Powróć do: Turysta

Termy Warmińskie

Logo TW Termy Warmińskie Projekt „Termy Warmińskie” współfinansowany został ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013, oś priorytetowa 2 – Turystyka, Działanie 2.1 – Wzrost potencjału turystycznego, Poddziałanie 2.1.3 – Infrastruktura sportowo-rekreacyjna.

Termy Warmińskie to kompleks basenowo – hotelowy z całorocznym zapleczem sportowym i rekreacyjnym. Bogata w cenne minerały woda z Term pełni również funkcje lecznicze. Na terenie znajduje się strefa aktywna obejmująca jacuzzi, baseny (basen sportowy, wielozadaniowy z dziką rzeką, basen dla dzieci) oraz wieżę ze zjeżdżalniami. Wypocząć oraz zregenerować siły można w Stefie relaks, która posiada trzy baseny  (witalny, terapeutyczny i hipertermiczny) oraz jacuzzi a ponadto także w strefie Wellness/Spa z basenami wewnętrznymi ( źródlany zimny, zanurzeniowy) oraz termalnym basenem zewnętrznym schładzającym. Dodatkowo strefa posiada gabinety masażu, saunę fińską, saunę parową, grotę solną oraz pomieszczenia na masaż podwodny i wirowym bicze wodne, basen źródlany. Na terenie kompleksu znajduje się wioska wakacyjna składająca się z dwóch zespołów domków w zabudowie szeregowej (33 domki w tym 5 domków przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych). Część konferencyjna składa się z sal konferencyjnych, szatni, restauracji, sali klubowej z barem oraz kręgielnią.

Ponadto na terenie kompleksu znajduje się centrum aktywności obejmujące: plac zabaw dla dzieci, staw naturalny z plażą i altanami z miejscami do grillowania, boisko do tenisa i boisko wielofunkcyjne, park linowy i ściankę wspinaczkową.